Derya Incedursun (32) er Nordeas nye forbrukerøkonom
Hun er utdannet jurist og brenner for at å dele gode råd som er viktige for privatøkonomien.
Fra 8. april er Derya Incedursun Nordeas nye forbrukerøkonom i Norge.
– Det blir veldig spennende. Jeg er helt sikker på at jeg kan ta med meg mye fra advokatyrket inn i denne jobben, sier Incedursun.
Incedursun kommer fra stillingen som juridisk rådgiver i Nordea, der hun har gitt advokathjelp til Nordeas Premium-kunder. Tidligere har hun jobbet for Advokatsamarbeidet Sjødin Meling & co.
– Vi er godt fornøyde med at Derya har takket ja til denne stillingen. Jeg er helt sikker på at mange vil finne hennes råd relevante og interessante. Hun har en egen evne til å snakke og nå frem til forbrukerne, sier John Sætre, leder for personmarkedet i Nordea i Norge.
Derya Incedursun er opptatt av sparing, men også å leve godt.
– Det er viktig å være fornuftig, men også å leve godt. Mange av oss er heldige og har muligheter til å realisere drømmer ,dersom man tar tydelige valg og gjør prioriteringer. Samtidig opplever mange i dag økonomiske problemer og utfordringer fordi de ikke tenker på konsekvensene ved et høyt forbruk, sier Incedursun.